HAKKIMIZDA

1985  Soğutma, klima ve havalandırma setörlerine hizmet vermek üzere İstanbul’da kurulmuştur. Üretime; likit tankları, emiş hattı akümülatörleri, kondanser ünite ve merkezi soğutma sistemleri ile başlamıştır.
1992  Piyasa taleplerini analiz ederek kondanser ünite ve merkezi soğutma sistemleri üretimini sonlandırmıştır. Likit tankı ve emiş hattı akümülatörleri üretimine; kartuş kovanları, susturucular, çeşitli yağ ayırıcıları, yağ depoları, yağ seviye regülatörleri ve yağ filtrelerini eklemiştir. Müşteri talepleri ve değişen soğutma teknolojilerini dikkate alarak ürün yelpazesini geliştiren firma, üretim ve kalitenin maksimize edilmesi için sürekli iyileştirme metodları uygulamıştır.
1997  Güven Ticaret unvanını Güven Soğutma Ünit. San. ve Tic. Ltd. Şti olarak değiştirmiş ve ürün markasını GVN Refrigeration Components olarak düzenlemiştir.
2000  Müşteri memnuniyetini temel anlayış olarak benimseyen GVN, ISO 9001:2000, 97/23/EC (PED) ve GOST-R belgeleri ile kalitede sürekliliği sağlamış, bir yandan da pazarın yeni ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmuştur.
2002  İlk ihracatını Almanya’ya yaparak, dünyaya açılmıştır.
2004  Türkiye’deki fuarların yanı sıra Almanya, Amerika, Brezilya, Çin, Endone- zya, Güney Afrika, Hindistan, Irak, İran, İtalya, Meksika ve Rusya gibi çeşitli ülkelerde yapılan dünyanın en önemli sektörel fuar organizasyonlarında yer almaya başlamıştır.
2006  Artan talepler nedeniyle mevcut fabrika yeterli gelmediği için üretimini Hadımköy’de yer alan 3000m2’lik bir alana taşımıştır.
2008  Tüm ihracat işlemlerini şirket iştirakı olan MD İç ve Dış Ticaret A.Ş. altında gerçekleştirmeye başlamıştır.
2015  ISO 9001:2015 kalite standartına geçiş yapmıştır. Güven Soğutma Ünit. San. ve Tic. Ltd. Şti. unvanını Güven Soğutma Ünit. San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirmiştir.
2016  2014/68/EU (PED) belgesini alan firma, kalite ve uygunluk konusunda yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Bugün itibari ile yaklaşık 6000m2’lik bir alanda 60’ı aşkın uzman personeliyle üretimini sürdürerek 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Pdf Dökümanları

360° Ürün Fotoğrafı

Bilgi İstek Formu

SOĞUTMA TANKLARINDA “ÇÖZÜM ORTAĞINIZ”

54 ÜLKEYE YAPILAN İHRACATLA BİR DÜNYA MARKASI